بیتا موزیک

به گزارش بانک فایل پژوهشی معلمان: طرح جابربن‌حیان در قالب پروژه‌های کتبی و دست‌سازه و همچنین آزمایش و یا نمایش علمی‌قابل ارائه است. دانش‌آموزان گرامی‌می‌توانند به کمک معلمان خود برای ایجاد نمونه‌ی طرح جابربن‌حیان در ابتدا عنوان طرح را انتخاب کنند و پس از انتخاب عنوان طرح می‌توانند به سایت‌های مختلفی که الگوهای برتر طرح جابربن‌حیان را در خود دارند، مراجعه کنند و نسبت به دانلود طرح جابر از این سایت‌ها اقدام کنند. پس از دانلود نمونه‌ی طرح‌های جابربن‌حیان و الگو برداری از آن اقدام کنند. در خلال طرح و پروژه می‌توانند دفتری به عنوان دفتر کارنما تهیه کرده و کلیه مراحل طرح ریزی، پیاده‌سازی و اجرای طرح جابربن‌حیان را در آن دفتر ثبت کنند. هر چه دانش‌آموزان بتوانند نسبت به اجرای طرح و پروژه‌های خلاقانه و نو اهتمام ورزند شانس آنها برای پیروزی در میدان رقابت نسبت به رقبایشان بیشتر است؛ چرا که داوران جشنواره بیشتر به طرح‌ها و پروژه‌هایی بها می‌دهند که نوآورانه و خلاقانه تهیه و تولید شده باشند.

چگونگی اجرای طرح جابربن‌حیان

دانش آموزان می‌توانند از پروژه‌هایی که در سال‌های گذشته حائز مقام شده‌اند و جزو نمونه‌های برتر کشوری طرح جابربن‌حیان هستند، کمک بگیرند. کمک گرفتن از این طرح‌ها و پروژه‌ها به این معنا نیست که این پروژه‌ها را کپی کنند؛ بلکه به آن معناست که با مهندسی معکوس سعی کنند علت ایجاد پروژه و همچنین بازار و نیاز روز آن و فناوری‌های بکار رفته در آن را بسنجند و در همان راستا اقدام به تهیه طرح و پروژه‌هایی کنند که متناسب با نیاز کاربران و صد البته متناسب با علایق مردم باشد.

دانش آموزان با این روش می‌توانند به نیاز کاربران و دنیای پیرامون پاسخ متناسب داده و تحسین داوران را بر انگیزند. آنچه در رابطه با آزمایش طرح جابربن‌حیان مطرح است اینکه در آزمایش بهتر است از تکرار بیهوده و مکررات بپرهیزند. در واقع باید آزمایش‌هایی را به مرحله‌ی اجرا درآورند که در کتب درسی عینا تکرار نشده باشد؛ چرا که بحث و هدف اصلی ابداع و نوآوری است نه تکرار مکررات. آنها می‌توانند نمونه آزمایش‌هایی را که در سال‌های گذشته در راستای طرح جابربن‌حیان صورت گرفته مشاهده کرده و پس از مشاهده‌ی نمونه‌ها در راستای فعالیت‌های مورد نظر آزمایش‌های جدیدی را ترتیب دهند.

دفتر کارنمای طرح جابربن‌حیان

دفتر کارنمای طرح جابر چیز عجیب و غریبی نیست. این دفتر در واقع ثبت وقایع پیش آمده در خلال طرح جابربن‌حیان است که در طول پروژه باید ثبت شوند. این دفتر چیزی به غیر از تابلوی نمایش است و فقط در رابطه با توصیف رخدادهای بوجود آمده و مشکلات و چالش‌های اجرای طرح و پروژه است و در رابطه با همه‌ی انواع طرح جابربن‌حیان کاربرد دارد. دفتر کارنمای طرح جابر کمک شایانی به بازدیدکنندگان و داوران می‌کند که بفهمند پروژه‌ی حاضر تا چه میزان مشکلات و چالش داشته است و چگونه مجریان طرح توانسته‌اند بر همه‌ی مشکلات فائق آمده و طرح را اجرا کنند.

منبع : akhbarrasmi
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 12 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 12121
  • بازدید امروز :10
  • بازدید دیروز : 20
  • بازدید این هفته : 56
  • بازدید این ماه : 171
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 17
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر